Zwykle około 6-8 tygodnia po porodzie kobieta odbywa wizytę kontrolą u swojego lekarza ginekologa. Kierujemy się na nią zwykle celem sprawdzenie czy wszystko jest w porządku, czy macica jest poprawnie obkurczona, czy jajniki poprawnie pracują, czy blizna po cesarskim cięciu goi się prawidłowo ect.

Obok jednak wizyty ginekologicznej Wiele Pań po porodzie chce rozpocząć aktywność fizyczną, ale niewiele wie od czego zacząć, jak pokierować swoim ciałem, jakie ćwiczenia będą odpowiednie. Istotą wszystkiego jest jednak to, że nie wiemy co zadziało się w naszym wewnętrznym układzie mięśniowym. Mimo, że możemy czuć się świetnie, może okazać się, że Twój wewnętrzny mięśniowy cylinder jest osłabiony (przepona, powłoki brzuszne, dno miednicy),  a niewłaściwe rozpoczęcie aktywności fizycznej może doprowadzić do pogłębienia zmian (a mogą one mieć już swój początek długo przed zajęciem w ciążę).

Ciało kobiety w czasie ciąży ulega ogromnym zmianom, z jednej strony pogłębione krzywizny kręgosłupa, zmieniające się tory oddechowe, zmiana w napięciach mięśniowych w ciele, postawa ciała, nawyki, praca zawodowa oraz przebieg ciąży i porodu, mogą w znaczący sposób zmienić funkcjonowanie mięśni, więzadeł, powięzi oraz pracę i statykę w obrębie dna miednicy.

FitFemina –  Fizjoterapia i Trening Kobiet stawia przede wszystkim na najwyższą obsługę oraz mądre i odpowiedzialne podejście do aktywności fizycznej, sportu oraz do tego, by w odpowiedniej kolejności wracać do ćwiczeń. Wystarczy Ci jedno spotkanie, byś wiedziała nad czym trzeba popracować, co działa poprawnie, a co jest osłabione, w jakim stanie są Twoje mięśnie dna miednicy oraz statyka dna miednicy. Pokierujemy Cię jak rozpocząć ćwiczenia, w jakiej kolejności i dlaczego. Zawsze dużo tłumaczymy i nie pozostawiamy Cię bez odpowiedzi. Dla nas jest ważna edukacja Ciebie i Twoje sprawne ciało, byś była świadomą swojego organizmu mamą. A jeśli potrzebna jest Ci terapia poporodowa, to funkcjonalna diagnostyka jest wręcz niezbędna. Terapię i jej sposób dopieramy indywidualnie, tak by usprawnić Ciebie, Twoje dno miednicy, przywrócić funkcję ścian brzucha, przepony, stabilność ciała, poprawić statykę dna miednicy.  Jeśli podczas diagnostyki, lub podczas terapii coś nas niepokoi, zawsze wspieramy się konsultacją z współpracującymi z nami specjalistami ginekologii i położnictwa, urologami, położnymi, psychologami, dietetykami.

Co zawiera wizyta funkcjonalnej diagnostyki poporodowej?

 • Wywiad z Pacjentką
 • Analiza postawy ciała i codziennych zachowań
 • Ocena toru oddechowego (sposób oddychanie, napięcia przepony)
 • Badanie powłok brzucha (palpacyjnie, testami funkcjonalnymi)
 • Ocena powłok brzusznych z wykorzystanie aparatury USG
 • Badanie mięśni dna miednicy (palpacyjnie per vaginum lub per rectum oraz z wykorzystaniem USG)
 • Ocena blizny po cesarskim cięciu i nacięciu krocza
 • Podsumowanie i zaproponowanie pacjentce planu na fizjoterapię.
 • Wstęp do początkowej terapii (taping, pierwsze ćwiczenia, zalecenia domowe)

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

 • Na godzinę przed spotkaniem wypij około 500 ml wody. Przy wypełnionym pęcherzu będzie możliwość sprawdzenia na ekranie USG pracę Twoich mięśni dna miednicy.
 • Prosimy o przyniesienie ze sobą wcześniejszych badań, wypisu ze szpitala po porodzie
 • Przyjść w stroju, który umożliwi Ci rozebranie się (top, jegginsy)

Co o nas mówią?

Zapraszamy do kontaktu

FitFemina – Izabela Ślęzak-Walczybok

Marta Kaszubowska
tel.: +48 604 250 440
e-mail: marta.kaszubowska@fitfemina.pl


umów wizytę do Marty

Izabela Ślęzak-Walczybok
tel.: +48 606 721 668
e-mail: biuro@fitfemina.pl


umów wizytę do Izy

Ewelina Bojarynos
tel.: +48 600 275 117
e-mail: ewelina.bojarynos@fitfemina.pl


umów wizytę do Eweliny

Katarzyna Kapturkiewicz
tel.: +48 507 346 745
e-mail: katarzyna.kapturkiewicz@fitfemina.pl


umów wizytę do Kasi

Jacek Walczybok
tel.: +48 604 937 996
e-mail: jacek.walczybok@fitfemina.pl

Z uwagi na charakter pracy przy pacjentce, nie zawsze jesteśmy w stanie odebrać telefon. Bardzo prosimy o pozostawienie treści wiadomości i danych kontaktowych w poniższym formularzu. Oddzwonimy najszybciej jak to będzie możliwe. Dziękujemy za wyrozumiałość.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu, wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną przeze mnie wiadomość. Przesłane w formularzu dane osobowe będą przetwarzane przez administratora zgodnie przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2002 roku Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Administrator umożliwia wgląd do własnych danych osobowych i zapewnia prawo ich poprawiania, jak i usunięcia.

  Mediqualis
  Phenix Liberty
  Fundacja Aenon
  Bistrot Italiano
  Indiba
  Centrum Wspierania Płodności
  Medfemina Szpital
  Płodna Platforma
  ProFi Fitness
  SPJMedia
  Studio Projektowe DESIGNIO
  Świadoma Mama
  Bodyway
  Medfemina