3 dni (Istnieje możliwość płatności w ratach)

20.01.2024 – teoretyczny 1- dniowy zjazd online na platformie Zoom
27-28.01.2024 – praktyczny 2-dniowy zjazd stacjonarny w Poznaniu.

Pierwszy w Nowym Roku 2024, autorski kurs w pełni prowadzony w koncepcji funkcjonalno-medycznej, przygotowujący trenerów do odpowiedzialnej, świadomej i bezpiecznej pracy z kobietami w ciąży i po porodzie. Obszerne w wiedzę szkolenie, które uwzględnia wiadomości z dziedziny treningu fitness, fizjoterapii, ginekologii, uroginekologii, fizjologii ciąży i okresu okołoporodowego, zasad prowadzenia kobiet w ciąży, bezpieczeństwa prowadzenia treningu. Dokładnie omawiane są zmiany zachodzące w organizmie kobiety szczególnie pod kątem układu kostno-mięśniowo-powięziowo-więzadłowego w przebiegu ciąży z przykładami ćwiczeń, ich modyfikacjami, analizą i dostosowaniem ćwiczeń do trymestru ciąży i zmian osobniczych. Znajomość tych zmian stanowi dla trenera podstawę przygotowania odpowiedniego, bezpiecznego i świadomie przygotowanego programu ćwiczeń. Na szkoleniu nie zabraknie zagadnień związanych z typowymi dolegliwościami bólowymi oraz powikłaniami okresu ciąży i połogu. Uczestnicy szkolenia w praktyce będą analizować ciało kobiety pod kątem doboru ćwiczeń tak, by minimalizować niekorzystne skutki zmian w statyce ciała oraz planować program ćwiczeń w aspekcie przywracania funkcjonalności i prawidłowości pracy ciała po porodzie. Uczestnicy zapoznają się z zasadami tworzenia zajęć grupowych, odbędą się lekcje pokazowe z przyborami oraz z zastosowaniem oporu własnego ciała. Analizie podlegają typowe ćwiczenia z modyfikacją pod kątem trymestru ciąży, potrzeb organizmu, dopasowaniem pozycji ćwiczeń do przebiegu ciąży i indywidualnego problemu. Duża uwaga na szkoleniu skoncentrowana jest na pracę funkcjonalną w oparciu o wzorce ruchu oraz taśmy mięśniowo-powięziowe. Uczestnicy nauczą się spojrzenia trójpłaszczyznowego na ciało kobiety w ciąży i po porodziew koncepcji PNF oraz Anatomy Trains.

TEMATYKA KURSU TO M.IN.:

 • Podział przebiegu ciąży i czas jej trwania.
 • Fizjologiczne zmiany adaptacyjne w przebiegu ciąży (analiza wszystkich układów ciała).
 • Fizjologiczne zmiany adaptacyjne układu ruchu kobiety ciężarnej (zmiany układu kostno-mięśniowo-powięziowego) wpływające na zmianę postawy ciała ciężarnej i zaburzeń z tym związanych.
 • Zaburzenia statyki narządu ruchu i idące za tym kompensacje przeciążeniowe w ciąży i po porodzie (przyczyny występowanie, postępowanie zapobiegawcze, minimalizowanie przeciążeń, założenia treningowe).
 • Mięśnie dna miednicy w ciąży i po porodzie. Analiza w obrazie USG.
 • Mięśnie brzucha – zachowanie w ciąży i po porodzie.
 • Rozejście mięśni prostych brzucha (diastasis recti) i dysfunkcja ściany brzucha. Analiza z wykorzystaniem obrazu USG. Ćwiczenia w korekcji i przywracania funkcji ściany brzucha.
 • Przepona i oddech.
 • Ciśnienie śródbrzuszne. Fizjologia i patologia.
 • Trening medyczny w ciąży.
 • Poród i połóg, ćwiczenia w okresie połogu.
 • Trening medyczny po porodzie.
 • Zmiany hormonalne w okresie ciąży i po porodzie, pojęcie baby blues, elementy psychologii kobiety ciężarnej.
 • Trening medyczny, a fizjoterapia uroginekologiczna.
 • Trening w nietrzymaniu moczu oraz obniżeniu narządu rodnego.

DODATKOWE ATUTY:

 • USG podczas szkolenia do nauki świadomej i poprawnej aktywacji mięśni dna miednicy. Każdy z uczestników otrzyma własny instruktaż, ocenę umiejętności skurczu, aby umiał przekazać wiedzę swoim podopiecznym.
 • Analiza pod USG pracy ściany brzucha i umiejętności oceny poprawności napięcia mm. brzucha w tym głównego mięśnia poprzecznego. Będziemy oceniać aktywować mm brzucha podczas funkcji i oceniać poprawność ruchu lub jej brak.
 • Case Study – analiza przypadków w typowych dysfunkcjach jak m.in.: nietrzymanie moczu, ból stawów biodrowych w ciąży.
 • Szkolenie akredytowane przez REPS.

CO ZYSKASZ?

 • Wiedzę od wieloletniego czynnego praktyka zawodowego – trenerski oraz fizjoterapeutki uroginekologicznej.
 • Jako przyszły specjalista ćwiczący z Paniami w ciąży i po porodzie poznasz i zrozumiesz specyfikę problemów uroginekologicznych pod kątem medycznym, co jest podstawą do tworzenia zdrowego i bezpiecznego treningu u kobiet. Poznasz najczęstsze dysfunkcje i powikłania, będziesz umieć z nimi pracować (bo zrozumiesz skąd się biorą, jakie mają przyczyny).
 • Zrozumiesz jak bardzo Ty jako Trener jesteś ważnym ogniwem we współpracy między fizjoterapeutą, a lekarzem ginekologiem.
 • Zdobędziesz umiejętności przeprowadzenia diagnostyki dla potrzeb rozpoczęcia pracy z podopieczną.

Prowadzący

Co o nas mówią?

Zapraszamy do kontaktu

FitFemina – Izabela Ślęzak-Walczybok

Marta Kaszubowska
tel.: +48 604 250 440
e-mail: marta.kaszubowska@fitfemina.pl


umów wizytę do Marty

Izabela Ślęzak-Walczybok
tel.: +48 606 721 668
e-mail: biuro@fitfemina.pl


umów wizytę do Izy

Ewelina Bojarynos
tel.: +48 600 275 117
e-mail: ewelina.bojarynos@fitfemina.pl


umów wizytę do Eweliny

Katarzyna Kapturkiewicz
tel.: +48 507 346 745
e-mail: katarzyna.kapturkiewicz@fitfemina.pl


umów wizytę do Kasi

Jacek Walczybok
tel.: +48 604 937 996
e-mail: jacek.walczybok@fitfemina.pl

Z uwagi na charakter pracy przy pacjentce, nie zawsze jesteśmy w stanie odebrać telefon. Bardzo prosimy o pozostawienie treści wiadomości i danych kontaktowych w poniższym formularzu. Oddzwonimy najszybciej jak to będzie możliwe. Dziękujemy za wyrozumiałość.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu, wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną przeze mnie wiadomość. Przesłane w formularzu dane osobowe będą przetwarzane przez administratora zgodnie przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2002 roku Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Administrator umożliwia wgląd do własnych danych osobowych i zapewnia prawo ich poprawiania, jak i usunięcia.

  Mediqualis
  Phenix Liberty
  Fundacja Aenon
  Bistrot Italiano
  Indiba
  Centrum Wspierania Płodności
  Medfemina Szpital
  Płodna Platforma
  ProFi Fitness
  SPJMedia
  Studio Projektowe DESIGNIO
  Świadoma Mama
  Bodyway
  Medfemina