Izabela Ślęzak-Walczybok – Mgr fizjoterapii, Dyplomowana Fizjoterapeutka Uroginekologiczna. Praktykujący Instruktor fitness z 21 letnim stażem, Specjalista treningu kobiet w ciąży i po porodzie, Trener personalny kobiet. Pomysłodawczyni projektu FitFemina – Fizjoterapia i Trening Kobiet, organizatorka warsztatów edukacyjnych dla kobiet „Fizjoterapia w połogu” oraz „ Zdrowa mama po porodzie”.
Mimo 21 letniego doświadczenia trenerskiego i pracy z setkami osób, od 8 lat swoją praktykę koncentruję na fizjoterapii uroginekologicznej oraz prawidłowej aktywność fizycznej kobiet w ciąży i po porodzie. W swojej pracy łączę szeroką wiedzę instruktora z fizjoterapią, co jest owocem holistycznego podejścia do człowieka. Na co dzień moimi klientkami są zarówno kobiety w ciąży jak i po porodzie, które potrzebują specjalistycznego podejścia i opieki popartej doświadczeniem. Opiekuję się pacjentkami w okresie połogu oraz z problemami uroginekologicznymi tj: obniżenie narządu rodnego, nietrzymanie moczu i stolca, rozejście mięśni prostych brzucha, osłabienie mięśni dna miednicy, dysfunkcje w obrębie miednicy mniejszej, rozejście spojenia łonowego, ból okolic miednicy mniejszej ect. Stawiam na współpracę z pacjentem, dokładność, zaangażowanie, co jest podstawą sukcesu terapii. W swojej codziennej praktyce bardzo ważna jest dla mnie intymność, szczera rozmowa, dokładny wywiad, poszanowanie oraz moje pełne skoncentrowanie na problemie pacjentki – na to mogą liczyć Panie podczas terapii czy treningu.
Jako młoda mama, niezwykle zaciekawił mnie fakt, że kobiety po porodzie często nie wiedzą jak poradzić sobie ze zmienionym ciałem, w jaki sposób pomóc wrócić do formy, jak ćwiczyć i czego unikać. Pozostawione są same sobie, szukając pomocy na własną rękę. To jedynie utwierdziło mnie, że idę w kierunku właściwym, gdzie niosąc pomoc kobietom już we czesnym okresie połogu mogę pomóc im wrócić do pełnej sprawności, nie pozostawiając śladów po porodzie i zabezpieczając organizm przez mogącymi pojawić się dalszymi konsekwencjami.
W czym mogę Ci pomóc?
- Trening w okresie ciąży
- Przygotowanie do aktywnego porodu
- Fizjoterapia w okresie połogu
- Prawidłowa ścieżka powrotu do formy po porodzie (indywidualny program ćwiczeń)
- Zaburzenia w obrębie narządów miednicy mniejszej (obniżenie narządu rodnego, nietrzymanie moczu i stolca)
- Dolegliwości bólowe obszaru miednicy mniejszej (bolesne miesiączkowanie, bolesne współżycie, ból kości guzicznej, bóle sromu)
- Fizjoterapia przed i po zabiegach uroginekologiznych
- Fizjoterapia blizny po cesarskim cięciu i nacięciu krocza
- Fizjoterapia rozejścia mięśni prostych brzucha
- Edukacja poporodowa